USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Monte Leon Hotel Boutique & Galeria Leon Hotel Monte León León Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Monte Leon Hotel Boutique & Galeria

ex. Hotel Boutique Galeria Monte Leon

Avanceret Booking
2026-09-27
2026-09-28

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

100

Monte Leon Hotel Boutique & Galeria 5*


Monte Leon Hotel Boutique & Galeria er perfekt 5 stjernet indkvartering i León i nærheden af Templo Expiatorio Diocesano del Sagrado Corazon de Jesus. WiFi tilbydes i offentlige områder samt en værdiboks og en restaurant, som også findes på stedet.

Overnatningsstedet ligger i et førsteklasses turistområde område i León ved siden af Museo de Arte Sacro og inden for 50 meter fra Parroquia del Divino Redentor. Det er 2 km fra Explora Science Center. Du kan komme til Museum of Art and History of Guanajuato om få minutter i bil. Hotellet tilbyder førsteklasses beliggenhed, 20 minutters spadseretur fører gæsterne til Leon Bus togstation.

På værelserne findes der en minibar og en privat værdiboks. Til din komfort finder du separat toilet og en bruser på badeværelserne.

Gæsterne kan spise på det bar La Casa del Viento, der ligger kun 100 meter væk.

  • Lokale seværdigheder
  • The Bond
    4,2 km
  • Plaza San Miguel
    2,4 km
  • Iglesia Kennedy
    2,7 km
  • Templo de Flores Magon
    3,6 km
  • Templo de Cristo Rey
    3,6 km
  • Mercado Flores Magon
    3,4 km
  • San Juan Bosco
    3,2 km
  • Lufthavne
  • Silao lufthavn
    28 km
  • Togstationer
  • Leon Bus station
    1,9 km

På hotellet

General

  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Sikkerhedspengeskab

Måltider og drinks

  • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

Aktiviteter og afslapning

  • Golfbane

På værelset

  • Minibar
  • Strygeservice
  • Gratis toiletartikler
  • Fladskærms TV

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 15:00 indtil 23:59
Udtjekning: indtil 12:00
  • Information om ekstra senge
  • Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.

Ofte stillede spørgsmål

  • 🌇

    Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det 5-stjernede Monte Leon Hotel Boutique & Galeria?

    Det vil tage dig en 5 minutters gang at komme til byens centrum fra det 5-stjernede Monte Leon Hotel Boutique & Galeria.
  • 💵

    Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Monte Leon Hotel Boutique & Galeria?

    Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Monte Leon Hotel Boutique & Galeria er 40$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper er tilgængelige i et Monte Leon Hotel Boutique & Galeria?

    Et Monte Leon Hotel Boutique & Galeria tilbyder Værelse Deluxe med en queensize-seng og Værelse Standard med en kingsize-seng at vælge imellem.
  • 📧

    Er der Wi-Fi i Monte Leon Hotel Boutique & Galeria?

    Ja, Monte Leon Hotel Boutique & Galeria giver WiFi i offentlige områder.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-09-27
2026-09-28

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Monte Leon Hotel Boutique & Galeria, Mexico

Calle 5 De Febrero # 309, León, Mexico

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © hoteles-en-guanajuato.com

All rights reserved